Upchať odtokové potrubie sa môže podariť komukoľvek. Aj keď si dávate veľký pozor, používate filtre, nevylievate olej do drezu, nesplachujete zvyšky jedál v záchode – pri pravidelnom používaní sa odtoky skôr či neskôr zanesú nečistotami. To ešte zvládnete zachrániť svojpomocne. Ale upchať potrubie tak, že sa špina valí z odtokov a dokonca vám zatopí kuchyňu, či toaletu – to je už skutočne veľké umenie. V takom prípade pomôže len inštalatér. Ak aktuálne podobnú nočnú moru prežívate, skúste zavolať na pomoc profesionálov, ktorí sa zameriavajú práve na takéto problémy. AB-Krtkovanie, to je najlacnejšie krtkovanie v bratislave – cena Ab-krtkovanie za dopravu sa neplatí. Sú dostupní non-stop a na celom západnom Slovensku.

Oprava_potrubia

Ale poďme sa pozrieť najprv na spomínanú prevenciu. Ak už začínate pozorovať, že voda z drezu alebo vane odteká pomaly a hromadí sa, skúste voľným okom skontrolovať, či odtoku nebráni nejaká väčšia nečistota, ktorá sa dá odstrániť manuálne. V prípade, že je problém hlbšie v potrubí, musíme si pomôcť iným spôsobom. Najrýchlejšie to ide rozpúšťadlami bežne dostupnými v drogérii. Obsahujú agresívne chemikálie, tým pádom je ich účinok väčšinou stopercentný. Ak sa vám teraz rozblikala environmentálna kontrolka – áno, toto by sme v domácnosti používať nemali. Aj pre dobro samotného potrubia. A preto tu máme niekoľko prírodnejších DIY alternatív pre vaše odtoky.

Odtok

Niekedy napríklad postačí naliať do potrubia veľké množstvo vriacej vody. Voda vytvorí tlak na usadeninu a vysoká teplota zase pomôže rozpustiť tuk. Môžete postup skombinovať so soľou – nasypať pol šálky soli a následne naliať vodu. Ďalšou vhodnou alternatívou sú aj rôzne bio čističe odpadov, ktoré obsahujú prospešné rozpúšťacie enzýmy. Z mechanických pomôcok sa dá použiť napríklad kus drôtu, ktorý na konci zahnete tak, aby tvoril hák – tým usadeninu vytiahnete von. A nakoniec je tu aj starý dobrý gumový zvon – v kombinácii s trochou fyzickej sily dokáže robiť zázraky.